Na czym polega zabieg rekonstrukcji paznokcia?
Urazy mechaniczne, zaawansowana grzybica i problem z wrastającym paznokciem to główne przyczyny deformacji lub częściowej utraty płytki paznokciowej. Zniekształcenia w obrębie paznokcia prowadzą do odsłonięcia łożyska, czyli miejsca, do którego przyrasta. Efektem tego jest nie tylko obniżona estetyka stóp, ale i codzienny dyskomfort, który wiąże się z ryzykiem dalszego uszkadzania tych tkanek. Na szczęście problem ten można rozwiązać w gabinecie podologicznym, decydując się na zabieg rekonstrukcji paznokcia.
Czym jest rekonstrukcja paznokcia?
Rekonstrukcja paznokcia polega na odbudowie płytki paznokciowej przy wykorzystaniu specjalnych mas żelowych, akrylowych lub silikonowych. W naszym gabinecie podologicznym w Łodzi do rekonstrukcji paznokcia wykorzystujemy specjalny żel przeciwgrzybiczy. Taki produkt jest atestowany i odporny na działanie czynników bakteryjnych, grzybicznych i wirusowych. Dzięki temu odbudowana płytka skutecznie chroni odsłonięte łożysko i minimalizuje prawdopodobieństwo jego dalszego uszkadzania. Efekt odbudowy jest przy tym trwały, a zrekonstruowana płytka paznokciowa wyglądem nie różni się od tej naturalnej.
Jak krok po kroku wygląda zabieg rekonstrukcji płytki paznokciowej?
Zabieg rekonstrukcji składa się z kilku etapów. Na pierwszym z nich podolog ocenia stan paznokcia i wyklucza ewentualne stany zapalne. Jeśli je zdiagnozuje, przed zabiegiem rekonstrukcji zwykle zaleca ich leczenie. Przygotowanie do samego zabiegu rozpoczyna się od oczyszczenia i oszlifowania zniekształconego paznokcia. Następnie podolog precyzyjnie opracowuje zdeformowaną płytkę i dobiera stosowną metodę odbudowy. Zaaplikowaną masę odtłuszcza i utwardza, a następnie nadaje jej kształt za pomocą specjalnych frezów. Na zakończenie nakłada preparaty regeneracyjne.